Filmimin Hikayesi

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ve TÜRSAK Vakfı tarafından bu yıl 17. kez gerçekleştirilecek “Çocuk Filmleri Festivali” kapsamında düzenlenen “Filmimin Hikâyesi” yarışmasına başvurular 15 Mart tarihinde sona erdi.

Çocukların sağlıklı bir hobi edinmelerine, sanatsal üretim gerçekleştirmelerine, sinemayla tanışmalarına ve erken yaşta sinema kültürü edinmelerine rehberlik etme hedefi ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ve Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) iş birliğiyle gerçekleştirilen 17. Çocuk Filmleri Festivali kapsamında Filmimin Hikâyesi yarışması için başvurular sona erdi. Minik sinemaseverlerin hayallerindeki hikâyelerin kağıda dökülüp gerçeğe dönüştürdüğü yarışma, bu yıl da Türkiye’nin dört bir yanından öğrencilerin katılımına açıktı.

Geleceğin başarılı yazar ve senaristlerinden biri olmak isteyen 8-13 yaş (1 Ocak 2008-31 Aralık 2014 tarihleri arasında doğanlar) arasındaki çocuklar, konu sınırlaması olmaksızın istedikleri hikâyeyi yazarak Filmimin Hikâyesi yarışmasına katıldılar.

Sonuçlar çok yakında açıklanacaktır.